Skip to content

Yhteystiedot

VARHAISKASVATUSPÄÄLLIKKÖ
Hanna Saine
Eino Salmelaisenkatu 5
39500 Ikaalinen
p. 044 7301 335
hanna.saine@ikaalinen.fi

VARHAISKASVATUKSEN TOIMISTOSIHTEERI
Soile Tuomela
p. 044 7301 274
soile.tuomela@ikaalinen.fi
– varhaiskasvatuksen asiakasmaksut
– muutosilmoituksiin liittyvät kysymykset


VARHAISKASVATUSYKSIKÖIDEN JOHTAJAT

Vs. varhaiskasvatusyksikön johtaja
Valkean ruusun päiväkoti ja esiopetus
Kilvakkalan päiväkoti ja perhepäivähoito  

Sanna Soukko
p. 044 7301 357
sanna.soukko@ikaalinen.fi

Varhaiskasvatusyksikön johtaja 
Kakkospesän päiväkoti ja Rahkolan esiopetus

Luhalahden ja Tevaniemen  ryhmäperhepäiväkodit
Terhi Sarkki
p. 044 7301 334
terhi.sarkki@ikaalinen.fi

Varhaiskasvatusyksiköt


VS. VARHAISKASVATUKSEN ERITYISOPETTAJA
Päivi Rantakangas
p. 044 7301 251
paivi.rantakangas@ikaalinen.fi
– lapsen kasvun ja oppimisen asiantuntijuus 
– varhaiskasvatuksen erityisopetuksen koordinointi ja kehittäminen
– yhteistyö vanhempien ja eri asiantuntijoiden kanssa 

Lisätietoa kasvun ja oppimisen tuesta


VARHAISKASVATUKSEN JA PERUSOPETUKSEN PERHETYÖNTEKIJÄ
Sari Lapikisto
p. 044 7301 461
sari.lapikisto@ikaalinen.fi
– ennaltaehkäisevä perhetyö sekä kodeissa että varhaiskasvatuksessa ja alkuopetuksessa
– vanhemmuuden ja kasvatuksen tukeminen 

Lisätietoa perhetyöstä


VARHAISKASVATUKSEN LIIKUNTAHANKE
Eija Puranen
p. 044 7301 353
eija.puranen@ikaalinen.fi

Lisätietoa liikuntahankkeesta