Urheiluseurat

Ikaalisten alueella toimivat urheiluseurat

Ikaalisten Ampujat ry

Urheiluammunta, erityislasten leirit ja nuorisourheilu

Pj. Ekman Toni, p.0407465466, ekman.toni (at) gmail.com

ikaalistenampujatry@gmail.com

Ikaalisten Golf

Seuran pj.: Asko Vainionpää p. 0400 305 471

Sihteeri: Marko Hulkkonen p. 045 870 6995

Ikaalisten Kuntoilijat ry

retkeily, vaellustoiminta, avantouinti

Seuran pj Helena Alppi, p. 040 5544378, helena.alppi (at) gmail.com

Sihteeri Jyrki Kihlakaski, p.050 5177964, jyrki.kihlakaski (at) arkisto.inet.fi

Ikaalistenkuntoilijat

Ikaalisten Nouseva Voima

suunnistus

Seuran pj.: Kristiina Oksanen, kristiina@ippnet.fi

Sihteeri: Juho-Veikko Hytönen, jv.hytonen@gmail.com

http://www.iknv.fi/

Ikaalisten Soutajat ry

soutu

Seuran pj.: Åsa Mäenpää p. 050 331 3687

Sihteeri: Sami Viitaniemi p. 045 320 9234

Ikaalisten Tarmo ry

pesäpallo

Seuran pj.: Mika Laatu p. 044 750 3309 tai mika.laatu (at) s2benergia.fi

http://www.ikatarmo.fi/

Ikaalisten Työväen Urheilijat ry

Kunto- ja kilpanyrkkeily

Pj.: Jukka Mattila p. 040 839 1965

Ikaalisten Urheilijat

hiihto, yleisurheilu, koripallo, jalkapallo, salibandy ja kamppailulajit

Seuran pj.: Jari Siivari p. 0400 892 386 jsiivari (at) gmail.com

Sihteeri: Jari Rajasalo p. 0400 622 816

http://www.ikaalistenurheilijat.fi/

Ikaalisten Urheiluautoilijat

autourheilu

Keilaseura Ikke ry

keilaus

Yhteyshenkilö: Ilmo Kalli p. 0400-865024 tai ilmo.kalli (at) ippnet.fi

Luhalahden Luja

lentopallo, kuntosalin ylläpito

Seuran pj.: Tiina Niinimäki-Heikkilä p. 040 829 8278

Mansoniemen Meno

hiihto

Seuran pj.: Minna Harjuntausta p. 050 555 1803 minnaharjuntausta (at) luukku.com

Sihteeri: Satu Pukaralampi p. 044 512 7607 pukaralampi@gmail.com

http://mansoniemenmeno.sporttisaitti.com/

Ikaalisten tennisseura

tennis

Seuran pj.: Jukka Leikkanen, Raholankatu 21, Ikaalinen p. 044 350 3315

Huomatessasi sivulla virheellistä tietoa, ilmoitathan siitä osoitteeseen: sari.sarkonen (at) ikaalinen.fi